Dovolte, abych se představil…

140911_HaH_93m

Pavel Hofrichter

Pavel Hofrichter, Saunový mág

Saunování se stalo mým velkým koníčkem a zážitkové saunování vášní. V době kdy ještě u nás neexistovaly sauny, které by nabízely saunové ceremoniály, jezdil jsem do center v Německu nebo v Rakousku. V helmě na návštěvě stavby Aquapalace Praha jsem se těšil na nový saunový svět, který přinese i změnu ve stereotypu saunování a nabídne novinku v podobě polévání kamenů a víření ručníkem. Při mém putování po severských zemích jsem si všímal rituálů a tradičních saun, zkušenosti jsem sbíral také v dalších zemích (hammamy v Turecku, sauny v pětihvězdičkových hotelích v Maďarsku nebo Rakousku). V roce 2009 jsem vedl první přednášku na téma saunových ceremoniálů na konferenci ABAS ČR. Dá se říci, že to byl ten počátek zážitkového saunování v ČR, které se začlo šířit po dalších saunách, hotelových resortech nebo aquaparcích.

V roce 2015 jsem založil Českou asociaci saunérů, kde nyní působím jako předseda spolku. Více se dozvíte na www.Sauneri.cz 

Z mého portfolia:

 • Pořadatel oficiálního mistrovství ČR v saunových ceremoniálech (SC)
 • Ředitel SaunaFest 2013-16, poslední ročník s účastí více jak 40 saunérů a odborník z 12 zemí, v přípravě další ročník (více www.SaunaFest.cz)
 • Člen mezinárodní poroty AUFGUSS WM
  Mistrovství světa 2016 (člen týmu 12 odborníků v mezinárodní porotě MS)
  Kvalifikace Rakousko (2015,2016) a Polsko (2016), Relegation Round Belgie (2016)
  porotce Aufguss EM – mistrovství Evropy v italském Quellenhofu,
  porotce Sauna World Cup v Rakousku a Německu (2014-2015)
  SaunaFest a Sauna Herbal Cup ČR (2014-2016)
 • Konzultant v oblasti wellness & SPA, saunové světy
 • Vydavatel magazínu WellnessNoviny.cz
 • Přednášející na odborných konferencích
 • Pořadatel Konference Hotelové SPA & WELLNESS a dalších odborných akcí

Člen Asociace pracovníků v regeneraci a Asociace bazénů a saun

 

TV ORF a rozhovory v Rakousku

Saunový Mág v rakouské televizi ORF

 

Pavel Hofrichter v České televizi o saunování

Pavel Hofrichter v České televizi o saunování

Rain.cz, s.r.o.
Saunové experimentální studio
Česká asociace saunérů

KONTAKT:
Pavel Hofrichter
Mobil 603 840 883

Email hofrichter@zazitkovesaunovani.cz

Reference:

Jaroslav Fischer  Jaroslav Fischer, ředitel Parkhotel Tosch, Kašperské Hory (Šumavské bylinné lázně – info)

S panem Pavlem Hofrichtrem spolupracuji již dlouhou řadu let. Vždy jsou pro mě jeho myšlenky a nápady podnětné a mnohdy vedou k realizaci zajímavých projektů. V současné době není v České republice většího odborníka na saunovou problematiku od projektů, přes vlastní realizaci saun. Velmi dobře dovede poradit s ekonomickým provozem jednotlivých saun, saunových světů, ale i wellness zařízení. Důležitým faktorem je i jeho kvalifikace, odbornost a praxe v proškolování pracovníků, kteří se v této oblasti pohybují. Dlouhodobě se mu daří zvyšovat mezi veřejností povědomí o správném saunování, přivezl a zavedl v České republice tradici saunových ceremoniálů.“

 

13131295_1145226032154184_3279734065519891587_o

Kateřina Telenská, Městský bazén Mladá Boleslav

V nově postaveném Městském bazénu v Mladé Boleslavi můžeme od r.2016 také našim návštěvníkům nabídnout saunové ceremoniály díky výživnému školení pana Hofrichtera a jeho týmu (Míša Schönová + skvělý mistr ručníků Jaroslav Pallas).
Během jednoho dne dokázali zvládnout jak dostatečnou teorii, tak i praxi, seznámili nás s nejdůležitějšími pomůckami a technikou. Předvedli a představili nám toho tolik, že se nyní většina účastníků s chutí i nadále rozvíjí a svými osobnostmi dotvářejí „své“ saunové rituály, které provádíme v našem bazénu pravidelně každou středu a pátek.

Byli nám poskytnuty znalosti i um školitelů, vše jsme si mohli vyzkoušet, procvičit, ptát se a na konci školení jsme obdrželi platné certifikáty. Nyní se již sami zdokonalujeme pomocí tréninku, internetu a prospektů, které jsme také při školení dostali a rovněž pravidelně odebíráme novinky a informace formou emailů. Při pořizování pomůcek nám byla nabídnuta možnost zvýhodněné objednávky od prověřených dodavatelů a mnohokrát jsme oslovili pana Hofrichtera s různými dotazy, na které vždy ochotně reagoval svou odpovědí.

Je to zpříjemnění pobytu v sauně nejen pro naše návštěvníky, ale i pro nás, zaměstnance, protože si sami rádi dopřejeme změnu a zároveň nás to baví. Vzhledem k tomu, že v našem městě nejsme jediní, kdo provozuje saunu, je to jedna z našich služeb, které klientům nabízíme a díky tomu k nám dochází pravidelní návštěvníci, co tento druh odpočinku vyhledávají, protože jsme zatím jediní v okrese. Např. nyní jsme se úspěšně zapojili do „DNU LETNÍHO SAUNOVÁNÍ“, jenž měl velmi příznivý ohlas. Foto je k dispozici na našich stránkách nebo na FB.

Se školením jsme byli naprosto spokojení a vřele doporučujeme všem wellness zařízením, které se snaží zvyšovat svou návštěvnost a nebo chtějí svým klientům nabídnout zpříjemnění pobytu v jejich v sauně.

 

Spolupracuji:

 

2Podpis dohody o spolupráci Pavel Hofrichter a Rob Keijzer (mistr světa v saunových ceremoniálech) www.Towell.nl

Dohoda završila řadu příjemných kontaktů, setkání i účast Roba na SaunaFestu 2016 v ČR. Můžeme se těšit na výměnu informací, zkušeností, další eventy a  setkání…. S Robem  také nabízíme konzultace k realizaci zážitkových saun pro saunové ceremoniály. Unikátní technické řešení osvětlení, ozvučení a zajištění celkově vhodné ergonomie (jak pro obsluhu sauny – saunéra tak pro návštěvníky). Připravíme dispoziční řešení a nabídneme technické řešení. Podpis dohody se uskutečnil v Cron4Therme v Itálii počátkem června 2016.

aisa cas 2016

Podpis dohody s itaskou asociací sauny a aufguss AISA (www.AISA.it) proběhl v červnu 2016 v Itálii. Vážím si přátelství s Mario Santini.

Itálie je pro nás velkou inspirací. Mimo jiné jsme již 2x navštívili rodinnou farmu Bergila (výrobce BIO éterických olejů). Do našich školení přidáváme informace získané na exkurzích a při pobytech (v Cron4Therme, htel Quellenhof atd.)

Dále spolupracuji s rakouskou či polskou asociací saunování, mnohými dodavateli do saunových center i specialisty a odborníky.

Comments are closed